Keď ste sa sem už nejakou čudnou zhodou okolností preklikali - tak teda vitajte!

Na tejto stránke by ste mali nájsť informácie o nových knižkách, filmoch a cestách autora. Tiež by tu malo byť zopár textov na oddychové čítanie, ale aj na zamyslenie. No a samozrejme aj zopár fotografií.

Tak teda - cíťte sa tu príjemne.

Ak sa to podarí, bude ma to tešiť. -)))

Blog

Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - časť

19.04.2010 21:47
    Zdravotné následky. Vlastík z Ústí, ktorý dorazil pod Chan Tengri na vlastnú päsť, nakoniec na vrchol vyliezol. Prišiel do Kirgizstanu pred nami a dvojtýždňový náskok znamenal, že vychytil vhodné počasie. Šťastie mal nielen v tom, že vyliezol na vrchol, ale aj...

Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - časť

19.04.2010 21:44
  Issyk kul. Okrem toho, že je toto jazero druhé najhlbšie na svete, je aj veľké. Druhú priečku zaujíma aj v tabuľke najväčších horských jazier – hneď po jazere Titicaca. Jeho dĺžka dosahuje 270 km a široké je miestami až 80 km. Jazero prenesené nejakým zázračným čarom na Slovensko...

Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - časť

19.04.2010 21:43
  Narkoman – začiatočník? Na východe Kirgizstanu sa údajne vo veľkom pestuje mak. Políčka sú prísne strážené a cudzie oko sa tam vraj nedostane. Karakol a okolie je považované za jedno z centier pestovania maku a obchodu s narkotikami v Kirgizstane. Ja som však žiadne makové políčko nevidel,...

Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - časť

19.04.2010 21:42
    Cesta z Karakolu do Mayda Adyru vedie v úseku dlhom 130 kilometrov divokými horami, vo výškach vyšších ako najvyššie vrcholy Tatier. Na začiatku tejto cesty, v krásnom zelenom údolí, ktoré ešte nedáva tušiť čo vás čaká, vás upúta na osamelej monolitickej okrúhlej skale...

Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - časť

19.04.2010 21:40
    Mirbek. Takmer v samom centre Karakolu som naďabil na unimobunku s nápisom Veterinárna lekáreň a servis. Sídli tu MVDr. Samsalijev Mirbek Asekovič. Zvedavý som vstúpil do búdky pozostávajúcej z dvoch miestností, každá s rozmermi asi 2x2 metre. V prednej...

Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - časť

19.04.2010 21:39
  Moskva. Jedenásť hodín je dlhý čas na čakanie na letisku Šeremetevo 1 a krátky na spoznanie Moskvy. Zvlášť, ak si sadnete do dýchavičného autobusu značky Ikarus smerujúceho do centra veľkomesta. Veziete sa desať, dvadsať minút a keď sa preberiete z driemot zistíte, že autobus...

Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - časť

19.04.2010 21:37
  Sadkajte si u nás... Nočná cesta z biškekského letiska do mesta bola ako z rozprávky - dlhá, široká, ale len pre bystrozrakých. Samá diera v pozostatkoch asfaltu nútila šoféra jazdiť nepredpisovo od ľavého okraja po pravý, na ceste širokej ako diaľnica. Trochu nás zneistilo,...

Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - časť

19.04.2010 21:36
  Geroj či gemeroj? Zaujímavosťou Kirgizstanu je, že je neuveriteľne preapatiekovaný. Maličkú lekáreň nájdete na každom kroku. Nezriedka sa v takej lekárni nachádza len jedna vitrínka so zopár škatuľkami liekov a v opačnom rohu lekárne (aby sa priestor využil) je napríklad...

Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - časť

19.04.2010 21:34
  Ošský bazár. Ošský bazár je najväčší z biškekských bazárov. Je to čosi ako bývalé Centrálne trhovisko v Bratislave, ale aspoň desať krát rozľahlejšie s omnoho širším sortimentom tovarov. V okolitých uliciach je nepretržitá dopravná zápcha. V uličkách medzi...

Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - časť

19.04.2010 21:33
  Ako sme nezarezali barana. Sedel som v záhradnej reštaurácii West v centre Karakolu, pretože po celom tom horúcom dni sa žiadalo jedno, či dve čapované... Pozoroval som mladé čašníčky, ktoré za relatívne slušný plat na kirgizské pomery 40 USD kmitali po pľace od desiatej doobeda až...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky

Premietanie môjho staršieho filmu Pamiroalaj - výstup na Aktaš

04.04.2024 11:42
Predbežný program   38. medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov   EXPEDÍCIE jar 2024   Sobota 20. apríla 2024 na Fakulte informatiky РEVŠ pri Veľkom Draždiaku v Bratislave-Petržalke (Tematínska 10) od 11:30 do...

Posledná aktualizácia stránky 4. 4. 2024

04.04.2024 08:05
Aktualizácia v sekcii Novinky a v sekcii Ako som sa stal cestovateľom/pestovateľom spomienok - pridanie kapitoly India a Pakistan.

Premietanie mojich filmov na festivale Expedície 2022

02.12.2022 10:08
V sobotu 3. decembra 2022 na Fakulte informatiky РEVŠ pri Veľkom Draždiaku v Bratislave-Petržalke (Tematínska 10) od 11:00 do 19:30 sa uskutoční 35. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov Expedície 2022. V rámci festivalu by sa mali premietnuť aj dva moje...

Nová knižka!

16.08.2021 13:13
V polovici augusta 2021 vyšla vo vydavateľstve Torden moja nová knižka s názvom Defekty slovenskej politiky: Kronika jednej pandémie

Nová knižka!

25.06.2021 15:06
Do začiatku prázdnin by vo vydavateľstve Torden mala vyjsť moja nová knižka o minuloročnom zvládanií pandémie na Slovensku.  Návrh obálky zatiaľ vyzerá takto:        

Posunutie vydania 3. dielu Zverolekárovych zápiskov

20.05.2021 15:04
Vzhľadom na pandémiu coronavírusu vydavateľstvo EPOS obmedzilo v minulom roku niektoré svoje aktivity, preto sa aj vydanie 3. dielu Zverolekárovych zápiskov posunulo na jeseň 2021.

Nová knižka

08.10.2020 13:58
Vo vydavateľstve EPOS sa v týchto dňoch pripravuje na vydanie 3. diel Zverolekárových zápiskov.

Pardon, pán prezident ako e-book

01.06.2020 15:04
Po dlhom čase, keď bol môj starší text s názvom Pardon, pán prezident dostupný len prostrednístvom kanadského vydavateľstva Lulu.com, som sa rozhodol vydať ho aj na Slovensku vo forme e-knihy. Takže oddnes je dostupný napr. na adrese: www.martinus.sk/?uItem=751979   Ide o text,...

Premietanie filmu Jan Mayen náš (?) ostrov.

21.11.2017 14:17
V rámci Stretnutia expedičných turistov a nekomerčných cestovateľov - EXPEDÍCIE dňa 9. decembra 2017  (od 12,00 - 18,00) sa bude premietať film P. Fabiana Jan Mayen náš (?) ostrov.  Premietanie sa uskutoční v prednáškovej miestnosti Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva na...

Fotografie z knižného veľtrhu Bibliotéka 2017

13.11.2017 14:16
Prezentácia kníh "Najlepší priateľ Hitlera..." a "Ako psy menili svet"     So zvukárom z divadla Aréna R. Pardupom
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>